W jaki sposób należy segregować odpady? Co to jest recykling? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukali młodzi ekolodzy podczas pikniku zorganizowanego na boisku Szkoły Podstawowej nr 9. A pomagali im ucząc poprzez wspólną zabawę, pracownicy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Hasło przewodnie tegorocznego pikniku to “Dzień bezpieczeństwa narodowego – bezpieczni, odpowiedzialni, kreatywni”. Występy artystyczne, konkursy sportowe, wystawa sprzętu m.in. straży pożarnej, wojska i Pogotowia Gazowego, smakołyki przygotowane przez rodziców, stoiska plastyczne, to wszystko z myślą o milusińskich. Było wesoło, kolorowo, ale także ekologicznie. Na stoisku RIPOK-u dzieci chętnie brały udział w konkursach promujących ochronę środowiska i uczyły się jak dbać o przyrodę.

Warto dodać, iż udział w festynach, piknikach i lekcjach ochrony środowiska w szkołach oraz przedszkolach, to tylko część działań podejmowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej związanych z edukacją ekologiczną. Przypomnijmy, zajęcia z ekologii prowadzone są także na terenie RIPOK-u (ul. Bagienna 77). Chcąc w nich uczestniczyć wystarczy zatelefonować pod nr 52-35-27-613 i ustalić termin wizyty. Grupy zorganizowane informujemy, iż w zajęciach na terenie RIPOK-u może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 20 osób. Serdecznie zapraszamy!