Edukacja poprzez zabawę, czyli konkursy i gry ekologiczne dla najmłodszych przygotowane przez przedstawicieli Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów. A wszystko to podczas pikniku zorganizowanego niedawno w parku przy ul. Jagiełły.

Organizatorzy pikniku – Lokalna Grupa Działania i Miasto Inowrocław, zadbali, aby nie brakowało atrakcji. Było wesoło, kolorowo, ale także ekologicznie. Na stoisku RIPOK-u dzieci chętnie brały udział w konkursach promujących ochronę środowiska i uczyły się jak dbać o przyrodę. Piknik był też okazją do podsumowania etapu kampanii „Zielony Inowrocław”, w ramach której posadzono nowe rośliny m.in. właśnie w parku przy ul. Jagiełły. Promowano również udział mieszkańców w przygotowanie Budżetu Obywatelskiego. Przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania omawiali najważniejsze założenia Lokalnej Strategii Rozwoju.

Warto dodać, iż udział w festynach, piknikach i lekcjach ochrony środowiska w szkołach oraz przedszkolach, to tylko część działań podejmowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej związanych z edukacją ekologiczną. Przypomnijmy, zajęcia z ekologii prowadzone są także na terenie RIPOK-u (ul. Bagienna 77). Chcąc w nich uczestniczyć wystarczy zatelefonować pod nr 52-35-27-613 i ustalić termin wizyty. Grupy zorganizowane informujemy, iż w zajęciach na terenie RIPOK-u może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 20 osób. Serdecznie zapraszamy!