III Festyn Ekologiczny już za nami. W tym roku hasłem przewodnim było „Nasza rzeka Noteć”. Nad przystań harcerską w Mątwach przybyło dziś (24 września) blisko dwieście pięćdziesiąt osób, atrakcji nie brakowało.

–  Zależało nam, aby było to święto całych rodzin oraz osób zainteresowanych ochroną środowiska. Chcieliśmy  tym razem zwrócić większą uwagę mieszkańców Inowrocławia i okolic na stan rzeki Noteci. Rzeka jest naszym wspólnym dobrem i uważamy, że wszyscy powinniśmy w większym stopniu przywiązywać wagę do stanu jej czystości – deklarują organizatorzy festynu, czyli ZHR Inowrocław, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Zarząd Osiedla „Mątwy”.

Podczas festynu m.in. ramach gry harcerskiej można było popływać kajakami, wspinać się po ściance pneumatycznej, nauczyć się strzelania z historycznego łuku. Zaplanowano gry zręcznościowe z piłką, zjazd na linie, konkursy plastyczne, występy artystyczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy. Odbył się mini rajd rowerowy po okolicznych miejscowościach wokół rzeki Noteci.

Organizacje współpracujące: Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw ActivXtreme oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Klub Turystyki Rowerowej „Kujawiak”.

Patronat nad festynem objęli: Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza oraz Wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak.