Nasza rzeka Noteć”, pod takim hasłem ZHR Inowrocław, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Zarząd Osiedla „Mątwy” organizują 24 września III Festyn Ekologiczny. Zapraszamy nad Noteć od godz. 10.00 do 14.00.

Jak zwykle będzie to święto całych rodzin i osób zainteresowanych ochroną środowiska. Chcemy tym razem zwrócić większą uwagę mieszkańców Inowrocławia i okolic na stan rzeki Noteci. Rzeka jest naszym wspólnym dobrem i uważamy, że wszyscy powinniśmy w większym stopniu przywiązywać wagę do stanu jej czystości – deklarują organizatorzy festynu.

Warto wybrać się nad przystań harcerską w Mątwach. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. O godzinie 9.45 sprzed przystani wyruszy na mini rajd rowerowy po okolicznych miejscowościach wokół rzeki Noteci, grupa kolarzy. Podczas festynu w ramach gry harcerskiej będzie można popływać kajakami, wspinać się po ściance pneumatycznej, nauczyć się strzelania z historycznego łuku. Ponadto, zaplanowano m.in. gry zręcznościowe z piłką, zjazd na linie, konkursy plastyczne, występy artystyczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Organizacje współpracujące: Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw ActivXtreme oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Klub Turystyki Rowerowej „Kujawiak”.

Patronat nad festynem objęli: Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza oraz Wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak.