W inowrocławskim ratuszu odbył się dziś finał konkursu plastycznego „Odpady segregujesz – czyste środowisko zyskujesz”. Zorganizowany został przez Urząd Miasta Inowrocławia oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.

Szanowni laureaci serdecznie gratuluję zdolności, kreatywności, wiedzy na temat segregacji i dbałości o nasze miasto. Dziękuję waszym opiekunom za wsparcie i doświadczenie jakim się z wami dzielą każdego dnia. Gratuluję rodzicom tak zdolnych pociech. Jesteście naszą wizytówką w propagowaniu, w promowaniu dbałości o czyste środowisko – powiedział podczas uroczystości wręczenia nagród Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Do konkursu przystąpiło 6 szkół podstawowych i 4 gimnazja, które przesłały łącznie 58 prac plastycznych: Szkoła Podstawowa nr 2 w Inowrocławiu – 1 praca; Szkoła Podstawowa nr 4 w Inowrocławiu – 14 prac; Szkoła Podstawowa nr 10 w Inowrocławiu – 6 prac; Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu – 11 prac; Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu – 4 prace; Zespół Szkół Integracyjnych w Inowrocławiu – (5 prac – szkoła podstawowa, 2 prace – gimnazjum); Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu – 10 prac; Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu – 1 praca; Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu – 4 prace.

Miejska Komisja Konkursowa nagrodziła oraz wyróżniła prace:

1) w grupie I – szkół podstawowych (prace indywidualne):

I miejsce – Dominika Sadowska, uczennica Szkoły Podstawowej,

II miejsce – Wiktoria Paprocka, uczennica Szkoły Podstawowej Integracyjnej,

III miejsce – Zuzanna Zaremba, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4,

Wyróżnienie – Marcel Cichy, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11,

Wyróżnienie – Tomasz Bukowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 16.

2) w grupie II – gimnazjów (prace indywidualne):

I miejsce – Kacper Ręczkowski, uczennica Gimnazjum nr 1,

II miejsce – Marek Górniak, uczeń Gimnazjum nr 2,

III miejsce – Oliwia Kostkowska ,uczennica Gimnazjum nr 1,

Wyróżnienie – Oliwia Pisarek, uczennica Gimnazjum nr 3,

Wyróżnienie – Wiktoria Łukomska, uczennica Gimnazjum nr 1.

Nagrody (vouchery o wartości od 300 zł do 500 zł oraz plecaki) zwycięzcom wręczył Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejza.