Prawie siedem kilogramów ryb złowił zwycięzca tegorocznych zawodów wędkarskich zorganizowanych dziś (26 września) na stawach w Parku Solankowym (przy tężni i w pobliżu Zakładu Przyrodoleczniczego), przez Miasto Inowrocław oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.  

W zawodach wzięło udział blisko 100 wędkarzy, którzy w dwóch grupach (dorośli i dzieci) przez dwie godziny łowili na stawach w Solankach. Zarówno dla zawodników jak i kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje, w tym m.in. konkursy ekologiczne z nagrodami. Zawody zakończyło wspólne grillowanie w nowej części Parku Solankowego oraz wręczenie nagród przez Prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę i Prezesa Zarządu PGKiM-u, Krzysztofa Kuźmińskiego.

Oto wyniki: dorośli – I miejsce – Zbigniew Marszałowski, II miejsce – Janusz Staszków, III miejsce – Roman Grzybowski, dodatkowo nagrodę otrzymała Jolanta Brzustowska, która zwyciężyła wśród pań oraz Roman Radzimski za najdłuższą rybę zawodów; dzieci – I miejsce – Mariusz Gruntowski (wyłowił też najdłuższą rybę zawodów), II miejsce – Oliwier Przekwas, III miejsce – Kuba Przymuszewski. Nagrodę otrzymał też Łukasz Olejniczak, który jako jedyny złowił „złotą rybkę” ;), a dokładnie… karasia ozdobnego. Gratulujemy!